روش مطالعه درس عربی برای کنکور 3


1634932665109.png

روش مطالعه درس عربی برای کنکور 2

نکته اصلی


اصل مطلب برای همه دروس از جمله عربی این هست که یاد بگیری با هر تیپ تستی از این درس به چه شکلی برخورد کنی. اگر از دوستان خودت سوال بپرسی هنوز هم پیدا میکنی داوطلب هایی رو که برای پاسخ دادن به تست های ترجمه عربی، هم صورت سوالات و هم تک تک گزینه ها رو کلمه به کلمه میخونن و بعضا شاهد بودیم که معنی هم میکنن!!

این در حالی هست که برای پاسخ دادن به تست های ترجمه با نگاه کردن به بخش های کلیدی هر گزینه میتونی جواب درست رو به دست بیاری. این قضیه دقیقا مثل این هست که انتظار داشته باشی که دروسی مثل ریاضی و فیزیک رو تنها با روخوانی کردن درسنامه و یا جزوه دبیر به درصد بالا برسی.

بهترین و صد البته راحت ترین کاری که باید در قبال عربی انجام بدی این هست که الفبای اولیه این درس رو به خوبی یاد بگیری و سعی کنی قواعد مربوط به هر مبحث رو خوب بفهمی. به هیچ عنوان از عربی پایه دهم غافل نشو. اتفاقا اولین مباحثی که برای عربی شروع مطالعه میکنی باید مباحث همین عربی دهم باشه.باید همش برای تو باشه

فقط کافیه اون عشق و علاقه ای که باید رو در خودت ایجاد کنی و این عشق و علاقه فقط زمانی در تو ایجاد میشه که بلد باشی این درس رو به چه شکلی بخونی و چطوری با هر تست از هر مبحث این درس برخورد کنی. در این صورت مطمئن باش که برای مطالعه عربی و طی کردن پله های ترقی برای رسیدن به درصد ۱۰۰ در این درس لحظه شماری خواهی کرد.

وقتی به سوال ۲۶ از دفترچه عمومی میرسی فقط ۲۰ دقیقه فرصت داری تا به ۸ سوال ترجمه، ۹ سوال درک مطلب و در انتها به ۸ سوال قواعد پاسخ بدی. اگر دقت کرده باشی، متوجه میشی که برای پاسخ دادن به تست های هر ۳ مبحث نیاز داری که قواعد عربی رو خیلی خوب بلد باشی. حتی برای ۸ تست ترجمه هم نیاز داری که قواعد عربی رو خیلی خوب یاد بگیری.

ازت میخوام که به هیچ عنوان مرز بندی برای یادگیری قواعد عربی در نظر نگیر، همه مباحث رو به یک چشم ببین. امکان داره که از یک مبحث به صورت مستقیم سوالی در کنکور طرح نشه، اما برای پاسخ دادن به تست های مابقی مباحث پیش نیاز باشه. در کنار تسلط صد در صدی به قواعد باید حداقل معنای تمام لغات عربی کتاب درسی رو به خاطر بسپاری و به طور کلی بتونی تمام متون عربی هر سه کتاب دهم، یازدهم و دوازدهم رو به راحتی معنا کنی.
 
بالا